Warszawa,
ul. Chałupnicza 1

BRAMY PRZESUWNE

AUTOMATYKA BRAMY PRZESUWNEJ

Do doboru odpowiedniego automatu bramy przesuwnej powinno się brać pod uwagę jej wielkość, ciężar, intensywność pracy. Siłownik dla bramy przesuwanej to prosty konstrukcyjnie motoreduktor (silnik elektryczny z jednostopniową przekładnią ślimakową) i elektroniczny moduł sterujący - tzw. "centralka". Koło zębate osadzone na obracającym się wale wyjściowym siłownika, zazębiając się z listwą zębatą poprowadzoną wzdłuż dolnej krawędzi bramy - przesuwa bramę. To rozwiązanie jest proste, tanie i niezawodne.

Dobierając automat do bramy nie można zapomnieć o pozostawieniu zapasu "mocy". W praktyce oznacza to, że ciężar bramy powinien być mniejszy od maksymalnego. Uwzględnienie tego zapasu "mocy" podyktowane jest zmiennymi warunkami atmosferycznymi. W zimę temperatura potrafi spaść do -20 st. C (i więcej), a w lato w słońcu może przekroczyć 40 st. C dodatkowo dochodzi oblodzenie i przymarzanie bramy. Co sprawia że napęd przy różnych warunkach jest narażony na różne obciążenie.

Montaż automatu bramy przesuwnej zazwyczaj zajmuje instalatorowi od 4 do 8 godzin. W skrajnych sytuacjach do 2 dni roboczych.